Mať deti je tá najkrajšia úloha akú v živote človek má. Stvoriť niečo nové, užitočné, krásne pre tento svet a pre nás samých. Deti nám robia radosti, ale aj starosti, no život s nimi je vždy naplnený. Bez nich by bol smutný a my by sme nemali taký ozajstný dôvod na radosť. Každý má ten svoj vysnívaný počet detí, o ktorom diskutuje so svojím partnerom. Otázkou však zostáva, či si zaobstarať deti s krátkymi časovými odstupmi alebo radšej s dlhšími časovými prestávkami? Aké sú výhody, keď máme deti v približne v rovnakom veku?
- Deti sa spolu vedia perfektne zahrať.
Deti v rovnakom veku sa vedia zahrať lepšie ako keby boli s odstupom troch a viac rokov. Takto ich bavia skoro rovnaké hračky. Nemusí sa jeden prispôsobovať tomu druhému. Keď sú ešte k tomu rovnakého pohlavia, tak je to celkom vyhraté. Budú sa spolu hrať a naučia sa aj požičiavať si hračky jeden druhému. To je dôležité, aby z nich nevyrástli sebci.
- Staršie dieťa môže postrážiť to mladšie.
To môže aj v prípade väčšieho vekového rozdielu, ale takto sa to dá tiež. Takže v podstate nič nestratíte, keď do toho pôjdete skôr (no možno trochu nervov v prvom roku, ale potom to bude jednoduchšie, verte mi).
- Učia sa skoro to isté.
Jeden druhému môžu vysvetľovať, čo sa učia v škole, pretože je to skoro to isté. Ten starší si môže ešte stále pamätať to, čo sa učí ten mladší, pretože sa to učil len minulý rok. Môže to byť uľahčenie pre vás, aby ste sa nemuseli toľko učiť s deťmi.
- Budú kamaráti, parťáci.
Čím menší vekový rozdiel, tým viac spoločných vecí budú mať. V zhruba rovnakom veku ich budú trápiť rovnaké problémy, tak si budú vedieť navzájom pomáhať.
- Budú si lepšie rozumieť.
To súvisí s predchádzajúcim bodom. Je väčšia pravdepodobnosť, že si budete rozumieť s bratom, ktorý je mladší od vás o dva roky ako keby ste mali brata, ktorý je mladší o desať rokov. Je to už poriadny rozdiel a každý z vás žije iný život a má iné problémy.