Podnikateľ môže byť aj vo veľkej alebo v malej firme. Preto aby mohol podnikateľ podnikať potrebuje aby bolo v krajine zabezpečené slobodné podnikanie a podpora jeho činnosti. Štát takýchto ľudí podporuje, pretože prinášajú na trh niečo nové, čo môže ľuďom pomôcť.
Úspešní nemôžu byť všetci a stane sa, že to niekomu jednoducho nevyjde, firma krachne a je len na človeku či sa dokáže znovu postaviť na nohy, alebo to už opäť neskúsi. Nezabúdajte že podnikať nie je len tak a je to aj o pádoch a následnému odrazeniu sa odo dna. Treba mať na to aj istým spôsobom talent.
Takými úspešnými sa stali napríklad Bill Gates spolu s jeho priateľom Paulom Alenom, ktorí vytvorili softvér, ktorý pomohol pri inovácii počítačov. V roku 1975 spoločne založili Microsoft, ktorý dodnes ponúka široké spektrum softvérových aplikácií. Títo dvaja ľudia sú dobrým príkladom toho, že pri začiatkoch treba ísť vždy do rizika a ak to jednoducho výjde, môžete sa stať najúspešnejšími na celom svete.
Samozrejme aj na Slovensku máme mnoho kvalitných firiem so svetovým menom. Existujú mnohé spoločnosti, ktoré podporujú mladých podnikateľov, aby dokázali so svojou firmou preraziť. Poskytujú im príspevky alebo im ponúkajú možnosti ukázať sa svetu.
sú to zväčša kreatívni a samostatní ľudia, ktorí dokážu myslieť kriticka, no zároveň dokážu svoje myšlienky pretransformovať do výrobkov alebo služieb. Nenechajú svoje nápady len-tak zapadnúť prachom.
A aké sú ich charakteristické črty?
Väčšina známych podnikateľov začína v skorom veku. Je to preto, že mladší človek je tvorivejší, má mnoho nápadov a chce ich rozvíjať ďalej. Nemá toľko záväzkov, takže sa nebojí ísť do rizika. A samozrejme vidia vidinu vyššieho zárobku ako v keby mali robiť pre niekoho. Ďalším črtom je, že väčšina začína predávať všedné tovary. Nevymýšľajú s niečím inovatívnym. Väčšina podnikateľov hľadá diery v trhu a vypĺňajú ich svojimi produktmi.